• Wpisów: 11
  • Średnio co: 168 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 20:20
  • Licznik odwiedzin: 3 463 / 2027 dni
 
vonjungingen
 
Nie mam nic do napisania oprócz tego że zaraz zjem ogórkową a wy nie! :) Jak mi miło! JESTEM ZUA!!!
Nie życzę wam maminej ogórkowej ;)

To zaczynamy od mojej ukochanej, najukochańszej, mianowicie;

1. Rochelle Goyle
Rochelle jest gargulcem. Gargulce są fajne! Zawsze mi się podobały. Ogólnie fajne jest to że Mattel nie spartaczył jej lalki. Czasami tak robią. No i w Rochelle kocham jej ubrania!


rochelle.jpg


Najfajniejsze w gargulcach jest to że są zakończeniem rynny dachowej!  czasach gotyku we Francji przybierały postać twarzy ludzkich, fantastycznych stworów. Według niektórych legend miały moc władania nad wodą, dlatego ludzie często rzeźbili je na fontannach. W filmach i literaturze przedstawiane są również jako istoty ożywione.
A to Rochelle z serii City of Frights:

rochelle2.jpg2. Jinafire Long
Jinafire jest córką tradycyjnych smoków chińskich. Uważam że super ciuchy, superaśną (co za polskie słowo!) złotą skórę i zielone włosy. No i niestety Mettel rozwalił jej lalkę.


jinafire.jpgSmok chiński – stwór z chińskiej mitologii, z której trafił do innych kultur Azji Wschodniej, czasami nazywany na Zachodzie "smokiem orientalnym".
Zazwyczaj przedstawiany jako długie, wężopodobne stworzenie z wielkimi szponami, jest od dawna silnie zakorzenionym w folklorze i sztuce Chin symbolem mocy przynoszącej szczęście. Personifikuje też koncepcję yang, jego domeną jest pogoda, postrzegany jest jako władca deszczu i w ogóle wody. Wielu Chińczyków używa terminu "Potomkowie Smoka" jako swej identyfikacji etnicznej.

Smok jest niekiedy używany w kulturze Zachodu jako symbol narodowy Chin. Jednakże sami Chińczycy, zarówno z ChRL jak i Tajwanu, niezmiernie rzadko używają symbolu smoka w takim charakterze. Dzieje się tak z dwóch powodów.

Po pierwsze, smok był symbolem chińskiego cesarza i był przedstawiony na chińskiej fladze pod koniec panowania dynastii Qing. Te monarchistyczne powiązania są niezgodne z ideologiami współczesnych Chin. Po drugie, smok jest też agresywny i budzi wojenne skojarzenia, których rząd Chińskiej Republiki Ludowej stara się unikać. Z tego też powodu w samych Chinach znacznie częściej w roli narodowego symbolu przedstawiana jest wielka panda, a nie smok.

Mimo to smok nadal budzi duży szacunek w chińskim kręgu kulturowym.


jinafire2.jpg3. Venus McFlytrap

Venus jest córką potwora roślinnego. Ogólnie nie wiem co więcej mogę powiedzień o niej. Może tylko to że jedyna rzecz, która mi się w lalce nie podoba to to że tam gdzie ma takie jakby 'wygolone' włosy wstawili taki meszek.venus.jpgI teraz trochę informacji o potworach roślinnych:
Temat roślinnych potworów jest dosyć rozległy. Jednym z pierwszych znanych "Potwornych Roślin" był Triffids. Były to wysokie, mięsożerne rośliny w książce Johna Wyndhama. Nie posiadały układu nerwowego, dlatego są dość niemądre i działające instynktownie. Inny wpływ na Venus McFlytrap odgrywała Audrey II z "Sklepiku z Horrorami". Seymour wyhodował roślinę Audrey II, która żywi się ludzką krwią. Jak później się okazuje, to roślina z kosmosu, która przybyła na Ziemię, aby ją podbić. Mitologia również odgrywa ważną rolę. (Obecność Driad lub nimf drzewnych). Były one uważane za piękne dziewczęta, które duchowo były złączone z drzewami. Inną ciekawostką może być fakt, że motyw człowieka-rośliny był wykorzystywany w komiksach. Poison Ivy może panować nad roślinami, potrafi także sterować ludzkim umysłem, wykorzystując pocałunki i kwiaty. Również troszczy się o środowisko, więc prawdopodobnie mogła być inspiracją dla tej postaci.


4. C.A.Cupid

Jest fajna, słodka itd, itp. Córka Erosa, bądź Amora jak kto lubi. Najciekawsze jest to że jest adoptowana ;) W sumie wielu osobom nie podobają się jej usta. Mi się podobają ponieważ są inne od wszystkich. Jak coś to nie jestem typem 'romantyka', ale i tak lubię C.A ;)


c.a..jpgTera trochę o jej ojcu ;) No chyba że ktoś mitologię czytał to wie ;P

W mitologii greckiej Eros był bogiem miłości. W niektórych podaniach wystąpiła informacja o jego rzekomym pokrewieństwie z Afrodytą. Wielu poetów satyrycznie przedstawiało go jako "ślepe dziecko", które monotonnie wtrącało się w sprawy miłosne śmiertelników (zazwyczaj dla własnej rozrywki). Pewnego razu zakochał się on w zwykłej śmiertelniczce, która nazywała się Psyche. Na życzenie Erosa, Psyche została zamieniona w boginię przez Zeusa.


c.a.2.jpg5. Skelita Calaveras

Mhm...podoba mi się w niej to że nie ma ciała i tyle. XD Chociaż ma jeszcze fajne szwy na twarzy.skelita.jpgKościotrup jest typem potwora, który rzekomo jest fizycznie umarły. Upiory te, pojawiają się często w filmach fantasy, horrorach i fikcji gotyckiej, jak również i w mitologii. Najczęściej przedstawiane są one jako kości, uformowane w kształt ludzkiego ciała, a rzadziej - w inną istotę ziemską.
Animowane szkielety ludzkie, zostały wykorzystane jako personifikacja śmierci w kulturze Zachodu od czasów średniowiecza. Kostucha, często jest przedstawiana jako zakapturzony kościotrup, trzymający w dłoni kosę, lub w niektórych przypadkach - klepsydrę. Tak przynajmniej opisywał ją Hans Holbein młodszy w swych dziełach. Śmierć jest również ukazywana, jako jeden z biblijnych Jeźdźców Apokalipsy. W tej wersji, przedstawia się ją jako szkielet galopujący na koniu.

Figurki i fotografie szkieletów, wykonujących codzienne czynności, są powszechne w Meksyku na Dniu Zmarłych, gdzie czaszki symbolizują życie i ich znane okoliczności.


skelita2.jpg6. Howleen Wolf

Howleen jest młodszą siostrą Clawdeen Wolf. Jest niższa od pozostałych monsterek i to jest w niej fajne. Ciekawie się też ubiera.howleen.jpgChyba co to wilkołak każdy wie. Nie będę więc nic wstawiać.howleen2.jpg7. Spectra Vondergeist

Lubię Spectrę bo ma coś w sobie takiego że chce się ją lubić. Jest zjawą i co oczywiste lubi straszyć ludzi. To jest miłe! Uważam że najfajniejsza lalka jest z edycji Dot Dead Gorgeous.


spectra.jpg


Jest też możliwość, ze Spectra zmarła w jakimś lochu przykuta łańcuchami, których teraz używa jako biżuterię i dodatki. JAK MI SIĘ TO PODOBA!!!


spectra2.jpg8. Robecca Steam

To takie głupie tak długo pisać kto kim jest. To wiadomo! Każdy se może sprawdzić! Jezu, co mi się stało! Zaczęłam wyzywać na biednych nieznajomych!
Ona jest robotem! I tyle!robecca.jpg


Ok. Kończę już bo jestem zmęczona. Dwie ostatnie dodam kiedy indziej ;)robecca2.jpg
Pa!!!!!!!!!!

Nie możesz dodać komentarza.